Kataloog

ACE Stoßdämpfer GmbH

ACE Stoßdämpfer GmbH

  • RoHS
  • Reach
  • DIN ISI 9001:2015

ACE Stoßdämpfer GmbH

  • RoHS
  • Reach
  • DIN ISI 9001:2015

28.10.2021 03:10

Vibratsioonide summutamine, masinate toetamine: Kummi-metall-isolaatorid täpsete mõõtmiste jaoks akadeemilises ja tööstuses

ACE Stoßdämpfer GmbH on juba aastaid toetanud noori akadeemikuid. Nii ka magistritöö puhul, milles Aaleni rakenduskõrgkooli lõpetajad otsustasid kasutada ACE kummi-metall-isolaatoreid häirivate vibratsioonide kõrvaldamiseks katselaboris. Nüüd on Aaleni masinaehituse ja materjalitehnoloogia teaduskond andnud katsestendi ühe tuntud autotööstuse tarnija käsutusse töötavate üliõpilaste katseseeriate jaoks.

Kolm aastat pärast kasutuselevõttu töötab katseseade endiselt suurepäraselt. Praegu kasutatakse seda erinevate hammasrataste materjalide katsetamiseks doktoritöö raames: "Katsestend on andnud meile viimastel aastatel palju väärtuslikke teadmisi kõrgtehnoloogiliste mootorite paagutatud hammasrataste materjalide ja protsesside hindamisel, seda ka tänu täiuslikule vibratsiooniisolatsioonile. Siiski on ilmnenud, et katsestendi mootorid on paralleelõpetuseks lihtsalt liiga valjud. Kuna katsestendi liikuvus on kontseptsioonis oluline tegur, otsustasime selle edasiseks uurimistööks sisse osta," selgitab professor Dr. Tillmann Körner Aaleni ülikooli mehaanika- ja materjalitehnika teaduskonnast. Mobiilne katseseade on seega leidnud uue kodu Euroopa juhtiva tootja juures, kes tegeleb kõrgtugevate paagutatud alumiiniumkomponentide seeriatootmisega. See koostöö on ideaalne, sest üliõpilased saavad oma nõudlikku akadeemilist tööd otse praktilistesse projektidesse integreerida, võimaldades autotööstusspetsialistil oma jõupingutusi CO2-heitmete vähendamiseks uusimate teaduslike avastuste abil täiendava kaalu vähendamise kaudu.

Sulatatud hammasrataste mobiilse katsejaama arendamisel toetas ülikooli ACE Stoßdämpfer GmbH Langenfeldist. Projekti alguses olid professor Körneri tudengid tuginenud terasvedrudele, et 2,5-tonnist konstruktsiooni stabiliseerida. Kuid peagi selgus, et mootorite poolt vallandatavad vibratsioonid olid nii tugevad, et tundlik mõõteelektroonika ei suutnud anda kasutatavaid andmeid.

Aaleni ülikooli katsestend on edukalt vibratsioonist lahti ühendatud

Katsestend on ehitatud piluplaadile ning mootorite ja käigukastide jaoks mõeldud adapterplaatidele, millel on piluavad kinnitamiseks. Seega on nii vahemaad kui ka komponentide paigutus muutuvad. Ainult kahe käigukasti laagrikatteid tuleb kohandada, et katsetada erinevate keskpunktide vahekaugustega käike. Katsestend mõõtmetega 1500 x 3000 x 1700 mm koosneb kahest mootorist ja kahest käigukastist. Üks mootor seab kiiruse, teine on koormus või generaator.

Käigukast II sisaldab katsetatavaid paagutatud hammasrattaid ja käigukast I sisaldab tagarattaid. Lõikeplaat on ühendatud laua alusega viiest punktist. Juhtkapp on kinnitatud laua aluse külge alumiiniumprofiilide abil. Kogu konstruktsiooni kaalu tõttu soovitasid ACE tehnikud tundliku elektroonika kaitsmiseks vibratsiooni eest SFM-52012-75 tüüpi kummi-metallist isolaatoreid. Need kolme erineva suurusega masinajalad sobivad koormusvahemike 20 kuni 1000 kg jaoks. Täiendava ohutustolerantsiga lahenduse saamiseks kasutasid üliõpilased vibratsioonide lahtisidumiseks kokku viis sellist moodsat masinaelementi. Mitmekülgseid, vastupidavaid ja hooldusvabasid kummi-metall-isolaatoreid saab koheselt paigaldada ja neid iseloomustab kõrge purunemiskindlus. Need on valmistatud tsingitud metallist, mille sees kasutatakse summutusmaterjalina neopreeni. Nende konstruktsioonis on hoolitsetud selle eest, et nende pikisuunaline jäikus oleks kaks ja pool korda suurem kui nende vertikaalne jäikus ja et nende põikisuunaline jäikus oleks 75% nende vertikaalsest jäikusest. Need omadused rõhutavad ACE isolaatorite vastupidavust ja varieeruvust. SFM-tüüpi komponentide omastussagedus on maksimaalse koormuse korral ainult 8 Hz. Praktikas on näidatud, et nad mitte ainult ei pea koormustele vastu, vaid isoleerivad ka üle 80% vibratsioonidest nimimootorite arvu juures.

Veel uudiseid

Tõhus viis hävitava energia kiireks ja usaldusväärseks hajutamiseks automatiseeritud protsessides on väikeste ja tööstuslike löögisummutite kasutamine. Lineaarsed iseloomulikud kõverad muudavad hüdraulilised komponendid teistest summutuslahendustest paremaks, kui tegemist on liikuvate masside kiire, turvalise ja täpse aeglustamisega. Eriti suure jõudlusega summutuselementide edu võti tööstuslikus kasutuses on löögisummutite inseneride oskusteave, simulatsioonimeetodid ja aastakümnete pikkune edasiarendus tihendus- ja vedelikutehnoloogia valdkonnas.
Iga tootmiskatkestus maksab aega ja raha. Kuid ostjatel ja projekteerijatel on seadmete kaitsmiseks nende käsutuses arvukalt ohutustooteid. Seda eelkõige selleks, et vähendada seisakuid ja suurendada tootlikkust käitlemis- ja automatiseeritud protsessides. Lisaks hüdrauliliselt töötavatele väike- ja tööstuslikele löögisummutitele pakub ACE mitmesuguseid odavaid alternatiive. Neid kasutatakse siis, kui täpne peatamine ei ole vajalik. Kolm rakendust illustreerivad väikeste abimeeste laia valikut.
Langenfeldi ettevõte ACE Stoßdämpfer GmbH lisab oma uute põrkepaiskamisvahenditega oma portfelli ohutustoodete valdkonnas vastupidavaid ühekordselt kasutatavaid lahendusi. Need on valmistatud spetsiaalsetest alumiinium- või terastorudest, mis kokkupõrke korral ettenähtud viisil kokku volditakse ja muundavad kokkupõrke kineetilise energia soojuseks. Masinaelemendid kaitsevad konstruktsioone õnnetuse korral kõrge, 98-protsendilise ühtlase energia hajutamise kaudu. ACE Stoßdämpfer GmbH põrkepäästikud pakuvad suurt pikaajalist stabiilsust igapäevases kasutuses ning suurepärast kaitset hädaseiskamise korral. Samuti on neid lihtne paigaldada ja asendada pärast õnnetust.
Christian Kirchbaumer asus Stabilus Groupi tööstusüksuse globaalse turunduse juhi kohale. Lisaks Stabilusele kui koondmargile kuuluvad selle äriüksuse alla ka kaubamärgid ACE, Fabreeka, General Aerospace, Hahn Gasfedern ja Tech Products. Need kaubamärgid on peamiselt tuntud toodete ja teenuste poolest automaatikakontrolli, vibratsiooni- ja liikumisjuhtimise ning ohutustoodete valdkonnas. Stabilus ja selle tütarettevõtted pakuvad tööstusklientidele ainulaadset valikut komponentide ja teenuste lahendusi ühe katuse all. Arvukate lahenduste abil, millest paljud on kohandatud, summutatakse löögid ja vibratsioonid, vähendatakse kulumist ja optimeeritakse protsesse.
Aseptilise töötlemise keskkonnaseire nõuded farmaatsia- ja tervishoiutööstuses on muutunud üha nõudlikumaks. Et pakkuda laboritele uut kuldstandardit mikrobioloogilise aktiivse õhu seire ja proovide võtmise alal, on Briti ettevõte Pinpoint Scientific välja töötanud uuendusliku süsteemi. Suurepärase käitlemise tagamiseks on ImpactAir-140 nüüd varustatud ACE Fabreeka UK poolt pakutavate hüdrauliliste summutitega.