Eppendorf SE
Eppendorf SE
12.07.2024 00:07
Bioteaduslaboratooriumides, kus täpsus ja puhtus on vaieldamatud, on nõudlus keskkonnasõbralike lahenduste järele praegu suurem kui kunagi varem. Laboratooriumid võitlevad oma tegevuse keskkonnamõjuga ja nad on teadlikud, et üha suurenev nõudlus plasttarbekaupade järele ei ole ressursisõbralik. Seetõttu peavad tulevased plastmassist valmistatud laboritarbekaubad olema jätkusuutlikumaks muutmiseks võimalik toota taastuvast või ringlussevõetud toorainest.
Eppendorfi pühendumine jätkusuutlikkusele on ilmne paljudes valdkondades, sealhulgas laboratooriumide tarbekaupade üleminekus biopõhisele toorainele alates 2022. aastast. Samal ajal on ringlussevõetud materjalidel suur potentsiaal ka nende toote osade puhul, mis ei puutu otseselt prooviga kokku. Ringlussevõetud materjalid, mida tuntakse ka ringlussevõetud materjalidena, on üldiselt tuntud kui PE-st (polüetüleen), PP-st (polüpropüleen) või PET-st (polüetüleentereftalaat) valmistatud taaskasutatavad plastid, mis on kodumajapidamistes või ettevõtetes vähemalt korra ära visatud ja mida kasutatakse uute toodete valmistamiseks.
"Ühekordseks kasutamiseks mõeldud pipetisüstikute jaoks kasutatav "Post Consumer Recyclate (PCR)" on tööstuslikku päritolu, mis on saadud eranditult kontaktläätsede tootmisprotsessis tekkivatest jääkmaterjalidest," ütleb Brigitte Klose, Eppendorf SE tarbekaupade ülemaailmne turundusjuht."Selline meditsiinitoodete tootmisest pärineva polüpropüleeni "ühe allika" sisekogumine tagab, et ringlussevõetud materjal säilitab puhtuse ja terviklikkuse, mis on laboratooriumi tarbekaupade tootmisprotsessi tingimuseks. Nõuame oma tarnijatelt dokumentatsiooni seoses ringlussevõtu jälgitavusega ning kõigi protsesside vastavust standardile EN 15343:2007."
Alates käesoleva aasta mai lõpust on Eppendorf alustanud nende mahutite, mis ümbritsevad tarbekaupu, üleminekut ringlussevõtule. Esialgu puudutab see üleminek ühekordselt kasutatavate pipetiotsikute hoidikuid, mida tavaliselt kasutatakse steriilseid töid tegevates laborites. Need ühekordse kasutusega hoidikud on hädavajalikud pipetiotsikute kasutamiseks. Riiulid tagavad pipetiotsikutele stabiilsuse ja kaitse kuni viimase otsani. Nagu pipetiotsikud, peavad ka need ühekordselt kasutatavad riiulid olema sama puhtad ja steriilsed ning seni oli neid toodetud väga puhtast fossiilsest polüpropüleenist. "See üleminek ringlussevõtule säästab seda piiratud fossiilkütuse ressurssi ja Eppendorf saavutab aastas üle 166 tonni CO2 kokkuhoiu," ütleb Klose.
See vahetus rackide valmistamiseks kasutatavas polüpropüleenis ei mõjuta ühekordselt kasutatavate epT.I.P.S.® pipetisüstide puhtust, steriilsust ega stabiilsust. Meie kliendid saavad hõlpsasti vahetada, ilma et see tooks kaasa kvaliteedikadu. Seda kinnitavad ka partiispetsiifilised kvaliteedisertifikaadid.
.
Ameerika teadlane Laura Seeholzer, doktorant, California Ülikooli (San Francisco, USA) järeldokto...
Bioprotsessi arendamisel on andmed edu võti.
On vaja mõista, millised kriitili...
09.08.2024 01:05
Tõhus koostoime käsitsi ja automatiseeritud pipettimise vahelTõhus koostoime käsitsi ja automatiseeritud pipettimise vahel Eppendorf esitleb oma u...
08.07.2024 01:05
Eppendorfi auhind noorele eurooplaseleSõltumatu žürii, mille esimees oli professor Laura Machesky, valis 20 000 euro suuruse auhinna sa...