Kataloog

GEDA GmbH

  • DIN EN ISO 45001:2018
  • ISO 14001:2015
  • ISO 9001:2015

GEDA GmbH

  • DIN EN ISO 45001:2018
  • ISO 14001:2015
  • ISO 9001:2015

03.10.2021 02:10

Willoughby hüvastijätt

Üle 60 aasta on "Eiffeli torn" olnud Austraalia suurlinna Sydney põhjaosas asuva Willoughby City maamärk. See torn on teinud ajalugu kui üks esimesi ülekandetorne riigis

Willoughby's asuva TCN-9 torni eemaldamine on käimas alates selle aasta maist, heites igatsusliku pilgu tagasi vanadele aegadele. Kui TCN-9 stuudios valmis 1956. aastal esimene ülekandetorn selles väikelinnas, tähistas see televisiooniajastu algust Austraalias. See mast asendati peaaegu kümme aastat hiljem praeguse, suurema, 233 meetri kõrguse mastiga, mis domineerib tänapäevalgi Sydney äärelinna siluetile.

Austraalia kinnisvaraarenduskontsern Mirvac ostis 3,2 hektari suuruse ala, kuhu kavatsetakse ehitada uusi elamuüksusi. Seetõttu oli vaja olemasolev torn lammutada. Sellele keerulisele eemaldamisele, mis kestis eeldatavasti üheksa kuud, eelnes väga üksikasjalik planeerimisfaas, millesse olid kaasatud mitmed spetsialistid ja insenerid. Marr Contracting'ile anti ülesanne eemaldada torn, mis on sama kõrge kui 77-korruseline kõrghoone. Rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõte on ehitusvaldkonna, raskete luffing-tornikraanade tarnimise ja keeruliste kraanatööde spetsialist. Enne tegelikku eemaldamistööde alustamist tuli terastrossid ankurdada aluspõhja, et tagada vajalikule kraanale piisav stabiilsus. Selle konstruktsiooni paigaldamine võttis juba kaks kuud aega, enne kui torni järkjärguline lammutamine sai üldse alata. Sellele järgnes vabalt seisva, 200 meetri kõrguse pöörleva tornkraana tegelik paigaldamine. See kraana alustab nüüd tipust, eemaldades torni osad ükshaaval ja asetades need ohutult maapinnale. Kui pool ülekandemastist on demonteeritud, vahetatakse masti alumise osa raskemate sektsioonide tõstmiseks väljapoole.

Marr Contracting, kes vastutab projekti eest üldiselt, pöörab kõigi oma projektide puhul erilist tähelepanu ohutusele. Kraana operaatori üles- ja allakäik peab olema kiire, ohutu ja tõhus protsess. Kraana kabiini ronimine redelitel läbi tornisegmentide on mitte ainult ebaproduktiivne ja vaevaline, vaid ka äärmiselt ohtlik, eriti vihma, tuule ja pimeduse korral. Kuna selles projektis kasutatakse vabalt seisvat pöörlevat tornkraanat, ei ole võimalik ka läbi väliskonstruktsiooni üles tõusta. Austraalia GEDA edasimüüjal ja partneril Hasemer Materials Handling oli kohe õige lahendus käepärast. GEDA 2 PK kraanaoperaatori tõstuk on õige toode kõikide pöörlevate tornkraanade operaatorite kiireks transportimiseks. Tõstuk transpordib kraanaoperaatori kiiresti ja eelkõige ohutult oma töökohale peadpööritaval kõrgusel. See tähendab, et enam ei ole vaja riskantset ja pingelist ronimist sageli halbades ilmastikutingimustes. Paindlik süsteem võimaldab tõstukit paigaldada vabalt seisvatele kraanadele ja mis tahes tootja tornkraanadele. GEDA 2 PK üldkontseptsiooni täiendavad ulatuslikud turvaelemendid: auto avamisel klapib väike külgmise kaitsega kaldtee alla ja tagab koos kraanal oleva juurdepääsutõkkega turvalise juurdepääsu autole. Kiirusest sõltuv turvavarustus tagab ohutuse, samas kui elektrilised turvaelemendid hoiavad ära juhtimisvead. Kraanajuhi tõstuk võib olla ka elupäästjaks hädaolukordades, sest teadvuseta või haigestunud kraanajuhi päästmist ja päästmist saab GEDA 2 PK kraanajuhi tõstukiga teostada väga kiiresti. Kiirusega 24 m/min on vertikaalne transport selgelt kiirem ja seega tõhusam kui operaatori ronimine redelitel. Näiteks 60 meetrit saab GEDA seadmega läbida veidi üle kahe minuti - ilma selleta kuluks kraanaoperaatoril selleks umbes viis korda rohkem aega. Kraanaoperaatori tõstuki paigaldas ja valmistas Hoist & Lift Tec. See on vaid üks GEDA näidisprojektidest. Varem on edukalt lõpetatud ka teisi tellimusi üle maailma, mis on seotud GEDA 2 PK ja pöörlevate tornkraanadega.

Kui ülekandemast on eemaldatud, alustab Mirvac ümberehituse järgmist etappi ja arendab ala, et viia ellu oma visioon luua eeskujulik elukeskkond kvaliteetse disaini ja tipptasemel hoonetega. GEDA oleks ka selles ehitusetapis õige kontaktisik. Tööstus- ja ehitustõstukite valdkonna turuliider pakub tõstukilahendusi, mis võiksid ehitusetappi palju tõhusamaks muuta.